תכנון פרישה ומיסוי

מתחיל לחשוב על פרישה מעבודה? אולי כבר פרשת מעבודה? האם מישהו ממשפחתך עתיד לפרוש בקרוב?

זה בדיוק הזמן שלך לתכנן ולהשקיע בעתיד שלך.

חוקי המס במדינת ישראל ובפרט אלו הנוגעים לפיצויים ולקצבאות (פנסיה), מורכבים ודורשים ידע רב, ניסיון, יצירתיות ומקצועיות. קבלת החלטה נבונה ומקצועית בעת תכנון פרישה עשויה להגדיל את הקצבה החודשית שלך ו/או את הסכום החד פעמי שתקבל. הפערים בין החלטה נבונה להחלטה פחות נבונה יכולים להסתכם באלפי שקלים ולעיתים אף בעשרות ומאות אלפי שקלים!

אז מה זה תכנון פרישה?

תכנון פרישה כולל בתוכו:

  • בדיקה מקצועית של התיק הפנסיוני והפיננסי שלך ושל בן/בת הזוג שלך
  •   בדיקת מקורות ההכנסה הצפויים אל מול ההוצאות הצפויות
  • מקסום אופן ההתנהלות הפיננסית פנסיונית שלך מתוך מטרה להגיע לפרישה חכמה ובמודעות פיננסית גבוהה.

למי מיועד שרות תכנון פרישה?

  1. פורשים לעתיד אלו שצפויים לפרוש בעוד מספר שנים ומבקשים להתחיל כבר עתה את הכנתם לפרישה. בעיקר בהיבט תכנון המס, מקסום התוכניות הפנסיוניות פיננסיות ובחינת כדאיות כלכלית למימוש קצבה מיידית.
  2. פורשים בהווה– אלו שהתחילו או עתידים בזמן הקרוב להתחיל בתהליך פרישה מול מעסיקם ולאחר מכן במימוש זכויות הפנסיה שלהם מול מס הכנסה והקופות השונות.
  3. פורשים בעבר– אלו שכבר פרשו אך לאו דווקא עברו תהליך תכנון פרישה ויתכן ולא מיצו את הטבות המס להם זכאים על קצבתם ואינם מתנהלים ביום יום שלהם בצורה פיננסית מושכלת.
  4. פורשים לעתיד הרחוק– אלו שצפויים לפרוש רק בעוד שנים רבות אבל מבקשים כבר היום למקסם את מבנה התוכניות הפנסיוניות שלהם ולהתאים את ההשקעות הפנסיוניות והפיננסיות שלהן מבעוד מועד לטובת הגדלת עתודות הפרישה שלהם.

את/ה אחרי גיל 60 וטרם התחלת לקבל קצבה מהתוכניות הפנסיוניות שלך?

אנו מציעים, שרות ייחודי לבדיקת כדאיות כלכלית של מימוש קצבה חודשית החל מגיל 60 למי שהפסיק לעבוד וגם למי שעדיין עובד!  האם כדאי לדחות את הקצבה ואם כן למתי? האם כדאי להתחיל את קבלת הקצבה בעוד אני עובד ואם כן מתי? 

את השרות מומלץ לבחון כמה חודשים לפני הגעתך לגיל 60 וכמובן עבור כל מי שחצה את גיל 60 ולא התחיל לקבל קצבה חודשית (ולא משנה מה גילו כעת).

הידעת?

מרבית התוכניות הפנסיוניות בהן צברת כספים מאפשרות קבלת קצבה כבר מגיל 60 וניתן להתחיל לקבל את הקצבה גם אם אתה ממשיך לעבוד ובמקביל להמשיך לחסוך לפנסיה בתוכניות חדשות, לחלופין לעיתים כדאי שלא להתחיל לממש את הקצבה החודשית ודווקא לדחות את קבלתה.

למי זה כדאי?

הכדאיות הכלכלית לתחילת מימוש קצבה חודשית מתוכנית פנסיונית תלויה במרכיבים שונים המשתנים מאדם לאדם כגון: גיל, מצב בריאותי, גובה הקצבה הצפויה, ההכנסה הקיימת מעבודה, פטורים אישיים ממס הכנסה, הצורך הכלכלי השוטף ועוד. לעיתים יש כדאיות במימוש קצבה מיידית ולעיתים יש כדאיות בדחיית מימוש הקצבה. , התוצאה הינה אישית!

מי נותן את שרות תכנון הפרישה ואת שרות בדיקת כדאיות מימוש קצבה?

מתוך הבנת צרכי הלקוח וחשיבות הנושא , החלטנו בברוקר סוכנות לביטוח להקים את המרכז לתכנון פרישה "פורשים ב-שיא" אשר מנוהל על ידי מר אבי רוזנבאום.

אבי, הינו אחד מאנשי המקצוע המוערכים בתחום החיסכון הפנסיוני, כותב בעיתוני ביטוח ומרצה בתחום החיסכון הפנסיוני, משמש כיום כיו"ר סוכנות הביטוח "ברוקר".

אבי שימש בעברו כמנכ"ל של קרן פנסיה, משנה למנכ"ל של חברת ביטוח וכן מנהל מקצועי של חברת ביטוח וסוכנות ביטוח מהגדולות בארץ.

אבי, מומחה לחסכון פנסיוני יחד עם מתכנני הפרישה המומחים של ברוקר יתייחסו במסגרת תכנון הפרישה לנושאים הפנסיוניים, פיננסיים, מיסוי פנסיוני והשקעות תוך מתן דגש להתאמת סל הפתרונות למאפייני וצורכי הלקוח.

ב"פורשים ב-שיא" , ניתן לקבל בנוסף שירותי עריכת צוואות, ייפוי כח מתמשכים, מימוש זכויות בביטוח הלאומי וטיפול חד פעמי ושוטף מול מס הכנסה והכל בשיתוף עם עו"ד, רו"ח, יועצי מס ומיטב אנשי המקצוע בתחומים השונים.

האם השרות הוא בתשלום?

כן, השרות אותו מעניק "פורשים ב-שיא" הוא בתשלום. התשלום הינו חד פעמי ומותאם לסוג התכנון המבוקש והיקף הטיפול הנדרש.

בספר תהילים נכתב:   אַל תַּשְׁלִיכֵנִי לְעֵת זִקְנָה כִּכְלוֹת כֹּחִי אַל תַּעַזְבֵנִי  ועל כן ומפאת חשיבות הנושא, אנו מאפשרים למי שמעוניין בכך, להגיע לפגישת היכרות ראשונה ללא תשלום וללא התחייבות להמשך התהליך.

אנו מאמינים כי תכנון פרישה מוקדם הינו שלב הכרחי במימוש היכולת לפרישה מכובדת וחכמה ומציעים לכל אחד מכם שמתחבט ומתלבט האם כדאי לו או לא , לתאם פגישת היכרות ואז להחליט!  

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה יעוץ ו/או תחליף לייעוץ ו/או שיווק מכל סוג שהוא ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. לקבלת שירותי שיווק פנסיוני אנא צרו עמנו קשר

כל הזכויות שמורות לברוקר סוכנות לביטוח (2019) בע"מ©